Trawena Trawniki 3:1 Orion Niedrzwica Duża

Pierwszy sparing

• autor: Adam32, 2017-02-13 08:56

Sokół Konopnica - Chełmianka Chełm 1:8 (1:4)

Bramka dla Sokoła: R. Pryimak (as. K. Dudek).

Bramki dla Chełmianki: Chariasz 3 (37, 42, 87), Kompanicki (22), Budzyński (25), Prytuliak (50), Jodłowski (71), Kuśmierz (82 karny).

Skład: P. Borzęcki ('46 zaw. test) -- M. Galiński ('46 W. Próchniak), R. Jezierski ('46 J. Sawicki), O. Chuiev -- M. Citkowski, M. Gospodarek ('46 M. Krusiński), P. Wójcik, M. Bednarski ('46 D. Drzazga) - R. Jęczeń ('46 zaw. test), R. Pryimak.

ChKS: (I połowa) Drzewiecki – Wołos, Maliszewski, Niewęgłowski, Falisiewicz, Budzyński, Kobiałka, Uliczny, Chariasz, Prytuliak, Kompanicki. (II połowa) Kijańczuk – Kwiatkowski, Krzyżak, Krupski, Jodłowski, Pokrywka, Jabkowski, Kobiałka (65 Uliczny), Filipczuk, Prytuliak (65 Chariasz), Kuśmierz.

opis w rozwinięciu

Pierwsze starcie sparingowe z liderem z IV ligi zakończyło się wysoką przegraną. Trudno było przed meczem przewidywać inny wynik, drużyna Chełmianki prezentuje już trzecioligowy poziom piłkarski. W sparingach wynik jest sprawą drugorzędną, bardziej chodziło o przetarcie z rywalem prezentującym wyższe umiejętności techniczne i taktyczne. Sporym zaskoczeniem było otwarcie wyniku przez ... drużynę Sokoła! Po kontrze Kamil Dudek zagrał do wychodzącego Rostika, a ten uderzył nie do obrony z 16 metra w samo okienko bramki przeciwnika. Gol rzadkiej urody, na co zwrócił uwagę również sztab szkoleniowy Chełmianki,  w którym znajduje się były trener Sokoła - Dariusz Banaszuk.

Nasz drużyna dzielnie walczyła utrzymując korzystny wynika do 25 minuty, kiedy to dwa nieudane wyprowadzenia piłki z własnej połowy oraz jedno wybicie od bramki zakończyło się golami dla rywala. Jeszcze bramka do szatni i wynik po pierwszej połowie brzmiał 1:4. W drugiej połowie na boisku pojawili się zmiennicy, obraz gry nie uległ zmianie, Sokół próbował się bronić, Chełmianka konstruowała kolejne ataki na bramkę Sokoła strzeżoną przez testowanego bramkarza. Skończyło się to stratą jeszcze czterech bramek.

Z pozytywów należ wymienić bardzo dobrą postawę Rostysława Pryimaka, korzystne zaprezentowanie się na boisku zawodników testowanych, oraz zdobycie przez naszych zawodników bezcennych doświadczeń z gry z drużyną występującą o dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Za tydzień 18 lutego gramy o tej samej godzinie z Sygnałem Lublin, zapraszamy kibiców.