Aktualności

Wysokie zwycięstwo z outsiderem

• autor: Adam32, 2016-10-15 20:39

Sokół Konopnica - LKS Wierzchowiska  10:1  (1:0)

BramkiSokół: '37 Ł. Złocki (as. M. Gospodarek), '47 D. Aftyka  (as. K. Dudek), '48 K. Dudek (as. M. Gospodarek), '60 D. Aftyka (as. M. Citkowski), '63 Ł. Złocki (as. R. Pryimak), '64 Ł. Złocki (as. M. Bednarski), '71 R. Pryimak (as. K. Dudek), '75 K. Dudek (z rzutu wolnego), '80 Ł. Złocki (as. D.Drzazga), '90 R. Gruszecki (as. R. Pryimak)

Wierzchowiska: '59 M. Ruszniak.

SkładSokół: A. Brodziak -- O. Chuiev, R. Jezierski, K. Wójcik -- M. Citkowski ('70 D. Drzazga), M. Gospodarek, P. Wójcik ('60 R. Pryimak), K. Dudek, M. Bednarski ('70 M. Krusiński) -- D. Aftyka, Ł. Złocki ('80 R. Gruszecki).

Wierzchowiska: M. Wołoszyn -- D. Jarosz, Z. Kawerski, M. Kędra, P. Kozioł, R. Kwiatkowski -- P. Mazur, P. Pulikowski, M. Ruszniak, T. Sapuła ('61 M. Kułaj) -- T. Tomczyk.

Żółte kartki: Sokół: P. Wójcik. Wierzchowiska: Z. Kawerski, T. Tomczyk.

Opis w rozwinięciu.

To były całkiem odmienne połowy ale i tak zespół z Wierzchowisk podzielił los BKS Bogucin i wyjechał z Konopnicy z bagażem aż 10 bramek! Pierwsza odsłona nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa, bowiem, pomimo długiego utrzymywania się przy piłce na połowie przeciwnika, Sokół nie potrafił przełożyć tego na gole. Dopiero w 37 minucie po strzale Marcina Gospodarka, Łukasz Złocki znalazł się tam gdzie powinien i dobił strzał swojego kolegi z drużyny. LZS od samego początku ograniczał się tylko do głębokiej defensywy i przy zachowaniu odpowiednich proporcji wyglądało to trochę jak ostatni mecz reprezentacji Polski z Armenią. Na przerwę piłkarze schodzili ze skromnym prowadzeniem Sokoła 1:0. Druga połowa pod względem zarówno stworzonych okazji jak i ilości strzelonych bramek mogła się podobać. Ozdobą tej części gry były dwie bramki Kamila Dudka - pierwsza zdobyta mocnym strzałem z ok 12 metrów w samo okienko, druga - bezpośrednio z rzutu wolnego z odległości 22 metrów trafiając idealnie w prawy górny róg bramki Gości. Skuteczność tego dnia nie opuszczała także Ł. Złockiego, który do bramki z pierwszej połowy dołożył jeszcze trzy oraz Dariusza Aftyki - strzelca dwóch bramek. Ponadto dla Sokoła strzelali tego dnia: R. Pryimak po prostopadłym podaniu K. Dudka oraz R. Gruszecki, który zaliczył swoje premierowe trafienie na boiskach A klasy. LZS stać było tylko na bramkę honorową i to tylko dlatego, że błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniła defensywa Gospodarzy co nie pozwoliło na zachowanie czystego konta Adamowi Brodziakowi, który na to spotkanie zastąpił w bramce kontuzjowanego Pawła Borzęckiego.