• autor: Adam32, 2016-08-27 15:59

Sokół Konopnica - KS Ciecierzyn 2:0  (0:0)

Bramki: '55 R. Jęczeń (as. K. Dudek), '90+3 M. Pietryka (as. K. Dudek).

Skład: P. Borzęcki -- M. Galiński, R. Jezierski, K. Wójcik -- M. Citkowski ('65 M. Krusiński), T. Sekrecki ('70 M. Gospodarek), K. Dudek, D. Aftyka, M. Bednarski -- R. Jęczeń ('83 R. Gruszecki), Ł. Złocki ('80 M. Pietryka).

Analizując ostatnie mecze z KS Ciecierzyn można by rzec, że Sokół nigdy nie miał łatwo w tych spotkaniach...

Bilans gier z poprzedniego sezonu to zaledwie 1 punkt na możliwych 6 oraz trzy czerwone kartki (!), ale nawet w pamiętnym sezonie 2012/13 kiedy wywalczony został awans do klasy okręgowej, zespół z Konopnicy przegrał w Ciecierzynie 1:0 i była to jedyna porażka Sokoła w całej wiosennej rundzie! Po ilości kartek i burzy w pomeczowych komentarzach jednoznacznie można stwierdzić, że były to pojedynki wywołujące sporo emocji zarówno u zawodników jak i kibiców obydwu drużyn. Dodatkowo w pierwszej kolejce tego sezonu zespół z Ciecierzyna pokonał drugą drużynę Motoru Lublin co mogło świadczyć o wysokiej dyspozycji tej ekipy na starcie rozgrywek.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry w środku pola ale jak na ten poziom rozgrywkowy obserwatorów mogła zaskoczyć duża dokładność i dojrzałość w grze obydwu zespołów. Wraz z upływem czasu to Sokół częściej był przy piłce, a zarysowującą się przewagę udokumentował zdobyciem bramki po dokładnym zgraniu głową Łukasza Złockiego do Dariusza Aftyki i mocnym uderzeniu z 14 metrów, ale niestety asystująca tego dnia na linii Pani Sędzina dopatrzyła się spalonego. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Druga odsłona przyniosła więcej emocji bowiem w 55 minucie po rzucie rożnym piłkę dośrodkował Kamil Dudek a Rafał Jęczeń trafił do siatki rywali. Po objęciu prowadzenia Sokół mądrze utrzymywał się przy piłce i nie pozwalał drużynie z Ciecierzyna na stwarzanie groźnych sytuacji pod własną bramką. Taka taktyka zaowocowała kolejnymi okazjami dla graczy z Konopnicy – swoje sytuacje mieli Mariusz Citkowski, Dariusz Aftyka oraz Marcin Pietryka, który w 80 minucie zastąpił na placu gry Łukasza Złockiego. Zmiana ta okazała się kluczowa ponieważ w doliczonym czasie gry to właśnie M. Pietryka, po podaniu K. Dudka, znalazł się w sytuacji „sam na sam” i ustalił wynik spotkania na 2:0. Tym sposobem udało się przełamać kompleks Ciecierzyna w Konopnicy!

Wartym odnotowania wydarzeniem z tej kolejki jest niespotykanie wysokie zwycięstwo rezerw Motoru Lublin aż 18:0 nad Avenirem Jabłonna, z którym Sokół zmierzy się w następnej kolejce.