Trawena Trawniki 3:1 Orion Niedrzwica Duża

• autor: Adam32, 2014-08-24 14:01

III Kolejka: 24.08.2014 r. - Boisko w Radawcu Dużym

SOKÓŁ KONOPNICA - ISKRA KRZEMIEŃ

4  :  3   (3:1)

Nasza drużyna jak żadna inna potrafi budować napięcie !! Po spokojnym prowadzeniu po I połowie, w drugiej daliśmy sobie strzelić dwie bramki, aby w doliczonym czasie gry, grając w przewadze zapewnić sobie zwycięstwo.

RELACJA Z MECZU W ROZWINIĘCIU :)

To było zimne i deszczowe niedzielne przedpołudnie - tym bardziej należy docenić wszystkich, którzy zjawili się na boisku w Radawcu by obejrzeć pojedynek drużyn z Konopnicy i Krzemienia . Emocji nie brakowało więc mimo wszystko nikt nie mógł narzekać na chłód.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już w 6 minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Dudka piłkę do bramki skierował głową Wiktor Paluch otwierając wynik. Po chwili mogło być 2:0, gdyż bardzo dobrym prostopadłym podaniem Łukasz Złocki otworzył Michałowi Wasilowi drogę do bramki przeciwnika, ten w polu karnym minął obrońcę gości lecz w sytuacji sam na sam niestety uderzył wprost w bramkarza.

Co nie udało się nam, udało się przeciwnikom. Po stracie piłki w środku pola Iskra przeprowadziła akcję, która przyniosła remis. Niefortunnie wybita piłka trafiła Wiktora Palucha w rękę a sędzia odgwizdał rzut wolny, co dokładnym strzałem nad murem z 18-tu metrów na bramkę zamienił Paweł Pawlos.

Rezultat ten nie utrzymał się jednak długo, bo w 20 minucie Michał Wasil podrażniony niewykorzystaną sytuacją odebrał futbolówkę w polu karnym przeciwników, przedryblował obrońców i strzałem między nogami golkipera wyprowadził Sokół na prowadzenie. Podopieczni Dominika Malesy wciąż atakowali a ich dobra gra przełożyła się na wynik. Po faulu na naszym zawodniku do rzutu wolnego podszedł Jarosław Wójcik i uderzył na tyle mocno, że bramkarz z Krzemienia nie zdołał złapać piłki, ta spadła wprost pod nogi Łukasza Złockiego, który bez problemu umieścił ją w siatce aplikując przyjezdnym tzw. "bramkę do szatni" - koniec pierwszej połowy i 3:1 dla Konopnicy.

W przerwie trener gospodarzy przestrzegał swoich zawodników aby nie stracili koncentracji na początku drugiej części spotkania. Jak się okazało motywacja nie przyniosła efektu, bo już w 48 minucie po stałym fragmencie gry i niby niegroźnej wrzutce w pole karne Paweł Borzęcki skierował piłkę do własnej bramki czym sprezentował przeciwnikom gola. Bramkarz Sokoła nie jest bez winy aczkolwiek padający deszcz na pewno nie pomógł mu w udanej interwencji. To jeszcze nie był koniec dramatycznych wydarzeń na boisku, bo 5 minut później złe ustawienie linii obrony i indywidualny błąd w kryciu pozwolił na wyrównanie zawodnikom drużyny przyjezdnej. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Michałek wykorzystując stuprocentową sytuację.

Kolejne minuty to już ciągłe ataki zespołu z naszej gminy i pojedyncze kontry Iskry Krzemień. W 60 minucie Przemysław Kamiński nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycje Michała Wasila - za takie przewinienie sędzia nie mógł pokazać nic innego niż czerwona kartka dla defensora gości.

Ostatnie pół godziny spotkania to widoczna przewaga, nieustanna ofensywa i zamknięcie przeciwnika na własnej połowie przez ekipę Sokoła. Niestety kolejne szarże były jak bicie głową w mur a rozstrzygnięcie przyniósł dopiero doliczony czas gry. Dobra centra Michała Krusińskiego sprawiła, że piłka znowu trafiła do Złockiego a ten strzałem z woleja przychylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Tak oto Sokół Konopnica po 3-ech kolejkach z 6-oma oczkami na koncie zajmuje V miejsce w tabeli a sam Łukasz strzelając zwycięskiego gola a tym samym swoją trzecia bramkę w trzecim meczu został doceniony przez portal SportEkspres, który wybrał go do "11" kolejki. Brawo dla całej drużyny za charakter, determinację i walkę do samego końca! Mimo ciężkich warunków postawionych przez przeciwnika i pogodę daliśmy radę. Oby tak dalej i powodzenia!

(Rillock)

Bramki:

Sokół: '6 Wiktor Paluch (as. Kamil Dudek), '20 Michał Wasil (as. Łukasz Złocki), '45 Łukasz Złocki (as. Jarosław Wójcik), '90+1 Łukasz Złocki (as. Michał Krusiński).

Iskra: '13 Pawlos, '48 (samobójczy), '53 Michałek.

Składy: Sokół: Paweł Borzęcki -- Krzysztof Kusyk, Wiktor Paluch (C), Radosław Jezierski, Kamil Zieliński -- Michał Krusiński, Jarosław Wójcik, Kamil Dudek, Konrad Wójcik ('46 Marcin Gospodarek) -- Michał Wasil, Łukasz Złocki.

Iskra: Szabat -- Zdybel, Prejs ('75 Szczecki), Kamiński, Pawlos -- Chmiel, ('87 Widz), Pachuta, R. Kaproń, D. Kaproń, Michałek -- Król ('89 Piecyk).

Żółte kartki: Sokół: Krzysztof Kusyk, Konrad Wójcik, Jarosław Wójcik, Wiktor Paluch.

Iskra: Pawlos.

Czerwona Kartka: Iskra:  '58 Kamiński

O meczu także w SportEkspres.pl

• Komentarzy [31]
  • czytano: [1286]

autor: ~kibic 2014-08-24 14:19:17

avatar Pozdrowienia dla najszczuplejszego obrońcy w lidze ślą Błękitni Kierz ! he he he

autor: ramborior 2014-08-24 15:32:03

Profil ramborior w Futbolowo Gratulacje Panowie! Pomimo niesprzyjającej dla kibiców aury zdecydowanie warto było pojawić się dziś na meczu! Sokół zawsze gra do końca!

autor: ~Wień 2014-08-24 15:38:51

avatar Jest atmosferka, są wyniki. Pozdro!

autor: ~który ? 2014-08-24 15:52:54

avatar Dobry wynik i fajny mecz ale początek drugich połów ewidentnie nam nie leży pomijam mecz z Dąbrowićą warto popracować nad tym szczegółem. Gratuluje wygranej.

autor: ~zez 2014-08-24 18:47:16

avatar Podobno od 58min Sokół grał w przewadze to znacząca różnica, a po za tym gdzie są te wzmocnienia:
DARIUSZ KRUPA
RAFAŁ SAMOLEJ i inni.
bo dużo szumu się robi a graczy jak nie było tak nie ma.
Piszcie rzetelnie i na bieżąco co z zawodnikami jakie są powody absencji bo nie wszyscy kibice mogą być na meczach, i może kilka zdań o samym meczu napisać to by tez było fajnie.
Podro
Zez :)

autor: ~ab 2014-08-24 20:02:37

avatar są ludzie co żyć nie mogą jak się do czegoś nie przy......(czepią)

autor: ~M.K. 2014-08-25 07:48:40

avatar Podzielam uwagi "zeza" z tym, że nie zawsze jest możliwość bycia na meczu i relacja by się przydała. O zawodnikach się nie wypowiadam, to boisko zweryfikuję ich przydatność.
I jeszcze jedno, nie należy chyba każdej uwagi , sugestii czy też zapytania, traktować jako ataku na klub czy też czepialstwa, strona powinna "żyć" informacyjnie bo samo podanie składu na mecz troszkę mało.
:]

autor: ~Adam32 2014-08-25 10:48:32

avatar Ok, Rafała powstrzymały obowiązki służbowe, a Darek Krupa doznał w piątek na treningu lekkiej kontuzji, tyle w temacie

autor: ~kaz 2014-08-25 11:03:39

avatar Panowie cieszcie się wygranej.Chłopaki zagrali b.ambitnie i jest efekt.Co zaznaczył Kapitan jest atmoserka czyli to co najważniejsze."Wyjazdy znawców" imienne nie potrzebne. Wiadomo Bożenka "zawalił" bramkę,ale pamięajmy fajne interwencje z pierwszej połowy ,warunki fatalne i wreszcie z tymi bramkarzami tak jest.....napastnik nie strzeli "5 setek" i ....strzeli jedną bramkę i zostaje bohaterem. Bramkarz wpóści "babola".....i "jadą na nim wszyscy".
Bożena głowa do góry i pokarzesz jeszcze nie raz na co Cię stać...(a tak przy okazji to możesz Łysemu ....browarka postawić)
BRAWA ZA AMBITNĄ WALKĘ I ZWYCIĘSTWO

autor: Rillock 2014-08-25 11:08:48

Profil Rillock w Futbolowo Odnośnie relacji to nie zawsze jest czas, żeby siąść i to napisać. Adam wrzucił kilka zdań na szybko plus skład, właśnie po to , żeby Ci co nie mogli być na meczu wiedzieli co i jak. Oczywiście wychodzimy Waszym oczekiwaniom na przeciw i po południu ukaże się obszerniejszy opis meczu.

autor: ~anonimowy 2014-08-25 12:51:03

avatar do kaz: rzeczowy wpis .. zgadzam się w 100 %

trzeba się cieszyć z fajnego meczu, który mimo fatalnej aury oglądało się super .. a żeby się czepić to mi osobiście brakuje ripleya ;p

autor: Adam32 2014-08-25 21:20:49

Profil Adam32 w Futbolowo Łysy w jedenastce kolejki na sportekspres . pl !! Gratulacje !!

autor: ~anonimowy 2014-08-25 21:39:05

avatar to się nazywa relacja z meczu :) ... super

komentatorzy z nc+ mogą się uczyć :)

autor: ~ramborior 2014-08-25 23:59:59

avatar Relacja 1 klasa!
P.S. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą poświęcić swój cenny czas dla Klubu - zarówno fizycznie (prace przy boisku i szatni) jak i intelektualnie! Szacun!

autor: ~anonim 2014-08-26 07:30:26

avatar no ale trawę to mogliscie zgrabic

autor: ~Do anonim 2014-08-26 10:13:21

avatar Mogles z ta inicjatywa grabienia trawy sie wyroznic i wziac sie do roboty !

autor: ~anonimowy 2014-08-26 10:52:52

avatar do anonim: może masz i rację ale prawda jest taka,że łatwiej krytykować niż pomóc .. najlepszym czasami zdarzają się jakieś niedociągnięcia ... a to dach nie zamknięty, a to zawodnik bez uprawnień na boisku ...

autor: ~anonim 2014-08-26 11:25:44

avatar czy Sokół zbierze się na PP ?

autor: Rillock 2014-08-26 11:49:57

Profil Rillock w Futbolowo Oczywiście, że tak.

autor: Galina 2014-08-26 13:12:05

Profil Galina w Futbolowo Witam wszystkich,
Panowie bardzo się cieszę że mogłem przeczytać takie streszczenie meczu. Naprawdę bardzo duże brawa. Dla mnie to bardzo fajna sprawa. Oczywiście liczę na takie streszczenia w przyszłości.

Chłopakom oczywiście gratuluję od samego początku zbierania bardzo ważnych punktów których nam ostatnio zabrakło w pogoni za Czarnymi ;)

Pozdro

autor: ~Kibic 2014-08-26 13:16:59

avatar Będziecie dodawać jakieś zdjęcia z meczów?

autor: Rillock 2014-08-27 08:22:47

Profil Rillock w Futbolowo Jeżeli znajdzie się osoba, która przyjdzie na mecz i "cyknie parę fotek" z chęcią umieścimy je na naszej stronie. W tej rundzie niestety nie było to jeszcze możliwe gdyż nasz kolega Grzegorz, czy kolega Marek, którzy się tym zajmowali byli na wakacjach.

autor: Rillock 2014-08-27 10:05:15

Profil Rillock w Futbolowo Tuż przed zamknięciem okienka transferowego Sokół wzmocnił się jeszcze jednym graczem! Kadrę uzupełnił wychowanek Błękitnych Dys - MATEUSZ WRZYSZCZ rocznik 95'. Bramkostrzelny pomocnik jest 4 młodzieżowcem w zespole z Konopnicy co napewno zwiększy rywalizację wśród naszych młodszych kolegów i podniesie poziom sportowy całej drużyny. Mateusza witamy w Klubie i życzymy samych sukcesów.

autor: ~ramborior 2014-08-27 23:08:52

avatar Nie wiem czym była spowodowana forma zespołu w meczu pucharowym - a raczej jej kompletny brak... Na plus właśnie nowy nabytek - Mateusz Wrzyszcz (szczególnie w 1 połowie) i ewentualnie Michał Krusiński. Na zdecydowany minus a wręcz fatalnie - Kamil Dudek (był to chyba najsłabszy mecz jaki widziałem w jego wykonaniu), Krzysiek Kusyk, Daniel Trzeciak, Radek Jezierski, Kamil Zagozdon, Marcin Gospodarek... Poniżej swoich możliwości - Jarek Wójcik, Łukasz Złocki, Michał Wasil i Wiktor Paluch. Neutralnie - Konrad Wójcik i Paweł Borzęcki. Ogólnie kompletny brak organizacji gry w defensywie, przy wyprowadzaniu piłki i rozegraniu (poza kilkoma prostopadłymi zagraniami), rażący brak dokładności z przeciwnikiem, który delikatnie mówiąc nie powinien nawet zagrozić bramce Sokoła nie mówiąc już o strzeleniu 4 bramek !!!

autor: ~ramborior 2014-08-27 23:19:51

avatar Jakimś usprawiedliwieniem może być fakt, że zespół przeciwnika urządził sobie polowanie na kości naszych zawodników i w wielu sytuacjach musieli oni "uciekać z nogami" aby nie skończyło się groźnymi kontuzjami wykluczającymi z gry w lidze... Dla takiej drużyny jak Dywany Łuszczów, która nie bierze udziału w żadnych rozgrywkach ligowych LZPN czerwona kartka za ewentualny, brutalny faul mogący spowodować groźną kontuzję w praktyce nie jest żadną karą (!) więc oszczędzanie zdrowia w bezpośrednich starciach uważam za słuszną taktykę.

autor: ~ramborior 2014-08-28 08:56:04

avatar Żeby była jasność! Nie chodzi mi o jakąś krytykę i atakowanie zawodników (jak się ktoś obrazi to najwyżej przyniosę kwiaty na przeprosiny), uważam też, że z takim przeciwnikiem wcale nie gra się tak łatwo jak by się mogło wydawać "na papierze". Mam też nadzieję że każdy z zawodników Sokoła wie na co go stać i najzwyczajniej zgodzi się, że nie był to występ "najwyższych lotów", a mój komentarz potraktuje nie jako przejaw złej woli, a raczej powód do mobilizacji i lepszej gry, bo jak wszyscy wiemy i nie raz widzieliśmy każdego z tych chłopaków właśnie na lepszą grę stać! To tyle co do moich intencji całej wypowiedzi.

autor: ~M.K. 2014-08-28 09:17:33

avatar Dobrze napisane i podzielam Twoje uwagi ramborior tylko nasuwa się znów pytanie, w kadrze jest 20 zawodników w meczu brało udział 14 a gdzie pozostali są ? wszyscy maja kontuję ? bo nie wiem.

autor: ~ramborior 2014-08-28 10:11:21

avatar Moim zdaniem termin środowy nie sprzyja frekwencji... Jak wiadomo nie jest to profesjonalny/zarobkowy poziom i poza graniem w piłkę każdy ma pracę, rodzinę, inne obowiązki. M. Mielnicki - zerwane więzadło, M. Gołębiowski - złamana noga, D. Krupa - niegroźna kontuzja kolana ale raczej nie było sensu ryzykować w mało znaczącym meczu pucharowym. Z tego wynika, że brakowało tylko 3 chłopaków (Samolej, Zieliński, Gieroba) więc raczej nie ma co doszukiwać się jakichś głębszych przyczyn...